Podrobnosti filmu

05. 10. 2011 / St / 19.00

Divadlo 29 / Pardubice

Film a tanec 4: Ozvěny Festivalu tanečních filmů > Strange Fish - DV8

Režie: David Hinton
Velká Británie / 1994 / 55 min.

Jako ve všech dílech DV8, tak i v této filmové adaptaci jevištní choreografie, podstupují tanečníci extrémní riziko a vykazují velkou odvahu v znázornění extrémních emocí.

Tyranie dvojic i skupin, bolest z osamění a teror exkomunikace – to vše je na kost obnaženo v sérii působivých vizuálních obrazů, které jsou  stejně nelítostné jako hluboce soucitné. Otřesná a zneklidňující Strange Fish má ale i komické momenty.

Neodbytná krása filmu je uložena i v instrumentální hudbě Adriana Johnstona a vokálních partech Jocelyn Pook. Zpěv Melanie Pappenheim je pak integrální součástí tohoto dechberoucího kusu.

Jako ve všech dílech DV8, tak i v této filmové adaptaci jevištní choreografie, podstupují tanečníci extrémní riziko a vykazují velkou odvahu v znázornění extrémních emocí. Tyranie dvojic i skupin, bolest z osamění a teror exkomunikace – to vše je na kost obnaženo v sérii působivých vizuálních obrazů, které jsou  stejně nelítostné jako hluboce soucitné.
Otřesná a zneklidňující Strange Fish má ale i komické momenty. Neodbytná krása filmu je uložena i v instrumentální hudbě Adriana Johnstona a vokálních partech Jocelyn Pook. Zpěv Melanie Pappenheim je pak integrální součástí tohoto dechberoucího kusu.Jako ve všech dílech DV8, tak i v této filmové adaptaci jevištní choreografie, podstupují tanečníci extrémní riziko a vykazují velkou odvahu v znázornění extrémních emocí. Tyranie dvojic i skupin, bolest z osamění a teror exkomunikace – to vše je na kost obnaženo v sérii působivých vizuálních obrazů, které jsou  stejně nelítostné jako hluboce soucitné.Otřesná a zneklidňující Strange Fish má ale i komické momenty. Neodbytná krása filmu je uložena i v instrumentální hudbě Adriana Johnstona a vokálních partech Jocelyn Pook. Zpěv Melanie Pappenheim je pak integrální součástí tohoto dechberoucího kusu.


Choreografie: Lloyd Newson (DV8)