Podrobnosti filmu

14. 11. 2013 / Čt / 19.00

Divadlo 29

DK

Režie: Bára Kopecká
ČR / 2013 / 73 min.

Stavitel, který nejradši bourá. Plachý excentrik, chladnokrevný panikář, asketický hédonik, velkorysý uzurpátor. Vynálezce života. Nevkusné obrazy a kryty od vafek vyhazoval lidem z oken. „Dezinfikuju prostor,“ říkal, a nepřestal s odstrojováním a demolováním, dokud nedosáhl svého: zdi a předměty přestaly existovat, zůstalo jen zachycené světlo. Život člověka, který nikomu v ničem neustupoval a byl za to stejně obdivován jako bit. Je možné svobodně vynalézat a přitom přežít ve světě finančníků a maloměstských představ o životě? Lze si zachovat přesnost a čistotu a nelikvidovat přitom sebe i okolí? Dá se žít s vizionářem? Čím se platí za život bez kompromisu? Koláž jako metoda, fragmenty vzpomínek, hledání identity, ich-forma. Celovečerní dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého.

Po projekci bude následovat beseda s režisérkou Bárou Kopeckou


Autorka


Bára Kopecká (1970) je režisérka, dramaturgyně, scenáristka, střihačka, publicistka a filmová pedagožka. Absolvovala katedru střihové skladby na FAMU. Vyučuje na katedře FAMU International. Od počátku 90. let spolupracuje s řadou českých i zahraničních filmových produkcí a televizí.


Architekt 

David Kopecký (1963-2009) vystudoval na Akademii výtvarných umění u Emila Přikryla v roce 1991 a od roku 1995 stál společně s Jánem Studeným v čele vlastní kanceláře - studio ksa. Upozornil na sebe řadou vynikajících rodinných domů. Za dům v Černošicích obdrželo studio ksa. řadu prestižních ocenění včetně Piranesi Award udělované ve Slovinsku. ksa. zastupovali Českou republiku na 8. benátském bienále.


Zdroj: KVIFF a Archiweb