Podrobnosti filmu

12. 05. 2010 / St / 19.00

Divadlo 29 / Pardubice

Úspěšné FAMU filmy: Bába / Druhé dějství

Režie: Zuzana Špidlová / Olmo Omerzu
ČR / 2008 / 65 min.

Bába a Druhé dějství jsou dvojicí filmů studentů FAMU. Vitězné snímky na FAMUFESTu 2008 získaly také mnoho ocenění na mezinárodních festivalech.

Zuzana Špidlová: Bába / 22 min

Máma se mě na nic neptala, prostě si vzala bábu k nám. Teď tady leží uprostřed mýho pokoje. A já se o ni musím starat. Pořád. Vítěz studentské sekce Cinéfondation festivalu v Cannes pro rok 2009.

Web: 
www.babafilm.euOlmo Omerzu: Druhé dějství
/ 43 min

Cílie a její přítel Martin, egoistický překladatel bez vyhlídky na seberealizaci, jsou hlavními protagonisty milostného příběhu o vztahu, z něhož se pomalu, zato s jistotou vytrácejí ideály. Mezi stereotypem života a Martinovými nikdy nedokončenými překlady se otevírá příběh o opožděných líbánkách začínajících v době, kdy už je vše ztraceno. Cesta se záhy ukáže jako vhodné alibi pro Martinův útěk. Příběh se rodí v Praze a zaniká v Terstu. Mohutné obrysy lodí brázdí ztemnělou hladinu moře; rozhodnutí zůstává na Cílii.Autoři

Zuzana Špidlová – Kirchnerová (1978) absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a také bakalářský stupeň hrané režie na FAMU. Během svého studia natočila několik krátkých hraných snímků – např. Bez konce (2004) či Naděje zítřka (2006). Bába (2008) je jejím bakalářským filmem, s nímž zvítězila v rámci studentské sekce Cinéfondation na festivalu v Cannes 2009 či na Famufestu 2008. Špidlová-Kirchnerová v současnosti studuje magisterský program hrané režie na FAMU a připravuje svůj první celovečerní film.

Olmo Omerzu (1984), režisér a scenárista slovinského původu, vystudoval bakalářský stupeň režie na FAMU. Je autorem krátkých filmů Masky (2005) a Láska (2006). Středometrážní snímek Druhé dějství (2008) je jeho bakalářským filmem. Omerzu v současnosti pracuje na svém celovečerním debutu Senilita.

Tisková zpráva / plakát

Tisková zpráva
Plakát