Podrobnosti filmu

08. 04. 2015 / St / 19.00

Divadlo 29

Český lev 2015 - Nejlepší studentské filmy

ČR / 2014 / 108 min.

Kolekce pěti studentských snímků nominovaných na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku 2014 do 40 minut v rámci výročních filmových cen Český lev 2015.

Program uvede filmy:

Aramisova – Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao / hraný / 30 min.
Natálie Císařovská – Hodina mezi psem a vlkem / hraný / 29 min.
Martin Kukal – Jedlíci brambor / animovaný / 4 min.
Nina Mikesková – Kamila / hraný / 19 min.
Pavel Nosek – Pravomil / hraný / 24 min.  > vítězný snímekČo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao

Jaká je hodnota energie investovaná do kamarádství? Jak se můžeme bránit, když není nikdo, kdo by se za nás postavil?

Hodina mezi psem a vlkem
Dva jarní dny v Praze. Anna je osmnáctiletá gymnazistka, která se cítí být jiná než její naivní spolužačky. Je zamilovaná do staršího milence, malíře Davida. Během noci u něj v ateliéru, se ale dozví smutnou zprávu, na kterou neví, jak reagovat. Je to první vážná zkušenost v jejím životě, ale on a na ní možná není ještě připravená. Možná je blíž svým spolužačkám, než si myslela. Filmová báseň, propletená impresemi a malými situacemi, které odráží stav Anniny duše. Město jako zrcadlo našich pocitů.

Jedlíci brambor
Pocta Vincentu Willemu van Goghovi, umělci, který procházel zemí Brabantskou.

Kamila
Kamile je třicet a žije se svými rodiči. Před pár lety dostudovala, teď pracuje v kanceláři svého otce a doučuje chemii. Všechno se zdá marné, dokud se na doučování neobjeví šestnáctiletý Mirek…

Pravomil 
Film inspirovaný skutečnou událostí. Válečný veterán Pravomil Raichl se rozhodl pomstít svého kamaráda, který byl nespravedlivě popraven komunistickým režimem. Celý život věřil, že přijde spravedlivý proces s prokurátorem Karlem Vašem, který byl za smrt odpovědný. Když se nedočkal, rozhodl se pro pomstu. Ta je jeho poslední šancí, jak dosáhnout spravedlnosti. 

Po projekci proběhne debata.