Podrobnosti filmu

08. 06. 2016 / St / 19.00

Divadlo 29

OUR TASTE - současný krátký taneční film

67 min.

Jedinečný výběr tanečních shorts, v nichž se vypráví, tančí, létá, boxuje i sklízejí olivy, bude uvedený v rámci cyklu Intermezza Festivalu tanečních filmů a představí 10 snímků žánru dance for camera z celého světa i z ČR vzniklých v letech 2012-2015.

 

Program:

Insomnia – r. Kristýna Bartošová

Jak se cítí tělo, které nespí. Jak vypadá, jak reaguje, jak vnímá svoje okolí? tanečnice Jana Vrana ve vítězném snímku londýnského festivalu ScreenMotion.
Česká republika/2015

Harvest – r. Chaja Hertog
Film inspirovaný starověkou metodou sklizně oliv, závanem macbethovského motivu a zcela neortodoxní představou o tom, co je taneční film.
Nizozemí/2012

Aria – r. Benjamin Millepied
Sólo Lil Bucka, hvězdy současného streetu, který inovuje techniky b-boingu například propojením s vážnou hudbou. Mimochodem: režisér snímku má na svědomí choreografii hollywoodského trháku Černá labuť.
Francie, USA/2012

Beating r. Kari Šulc
Poetická dokumentární črta žižkovského boxerského klubu Palestra. Autorky filmu mohly udělat první záběr teprve po půlročních pravidelných návštěvách tréninků. Nikdy nepodceňujte přípravu!
Česká republika/2013

Aadelars – r. Ján Ševčík
Filmová verze scénického díla inspirovaného rituálním mongolským tancem, jenž je poklonou ženské síle a kráse, a také oslavou svobody.
Slovensko/2013

Slow – r. Karel Van Laere
Jaký má současná asijská společnost vztah k člověku, k lidskému tělu, jak citlivá či cynická dokáže být. Konečně pořádný konceptuální film!
Nizozemí/2013

Cracs – r. Alex Pachon
Víte, jak to zní, když se dá tělo tanečníka ráno do pohybu?
Velká Británie/2013

Offground – r. Boudewijn Koole
Fenomenální punková baletka Louise Lecavalier v křehkém snímku o mateřském poutu, které funguje i za hranicemi pozemské existence.
Nizozemí/2013

Proces – r. Johana Švarcová
Filmová metaverze stejnojmenné úspěšné choreografie Dory Sulženko Hoštové a herce Jana Čtvrtníka, v níž díky dokumentární kameře nahlédneme ještě hlouběji do tajemného procesu vzniku nezávislé taneční produkce.
Česká republika/2015

Moving Prague – r. Jevan Chowdhury
Filmový sonet na téma Praha a jeho tanečníci vznikl v produkci Festivalu tanečních filmů jako kapitola série Moving Cities.
Velká Británie/2014

Pásmo: 67 min. Po projekci proběhne debata.